ASSMANN WSW Components A-TB500-TI23
A-TB500-TI23 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TI23
Datasheet Download
A-TB500-TI23.pdf
Availability of A-TB500-TI23
QUANTITY
A-TB500-TI23 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TI23
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TI23
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level23
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TI23
Related LinksA-TB50, A-TB500-TI23 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TI23 Details Description
Related parts for A-TB500-TI23
HOLDER BATT 2-AA CELLS WIRE LDS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 2.54MM 3POS PCB datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS 30AWG 12IN datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP CER 36PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 665 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 665K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
FIBER OPTIC TXRX SFP LC datasheet.pdf
LED SQUARE 3W 3000K 12VAC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 80A TO-247 datasheet.pdf
15 MHz Rail-to-Rail Operational Amplifiers IC datasheet.pdf