ASSMANN WSW Components A-TB500-TK20SB
A-TB500-TK20SB picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TK20SB
Datasheet Download
A-TB500-TK20SB.pdf
Availability of A-TB500-TK20SB
QUANTITY
A-TB500-TK20SB Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TK20SB
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TK20SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level20
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGray
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingSteel, Stainless
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TK20SB
Related LinksA-TB500, A-TB500-TK20SB Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TK20SB Details Description
Related parts for A-TB500-TK20SB
IC COPROCESSOR FLOAT PT 68-PGA datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.49M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
RES 79.6 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE HD LEFT 4PVH 8 COL NK datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 60W datasheet.pdf
350 TB SOCKET WF VER B/T datasheet.pdf
RES SMD 2.94K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf