ASSMANN WSW Components A-TB500-TL03SB
A-TB500-TL03SB picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TL03SB
Datasheet Download
A-TB500-TL03SB.pdf
Availability of A-TB500-TL03SB
QUANTITY
A-TB500-TL03SB Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TL03SB
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TL03SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Number of Levels1
Positions Per Level3
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingPhosphor Bronze
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TL03SB
Related LinksA-TB500, A-TB500-TL03SB Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TL03SB Details Description
Related parts for A-TB500-TL03SB
IC DAC SERIAL +5V 16BIT 8-UMAX datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 3.2A 43 MOHM TH datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 7MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf