ASSMANN WSW Components A-TB500-TL06SB
A-TB500-TL06SB picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TL06SB
Datasheet Download
A-TB500-TL06SB.pdf
Availability of A-TB500-TL06SB
QUANTITY
A-TB500-TL06SB Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TL06SB
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TL06SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Number of Levels1
Positions Per Level6
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingPhosphor Bronze
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TL06SB
Related LinksA-TB500, A-TB500-TL06SB Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TL06SB Details Description
Related parts for A-TB500-TL06SB
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC RF TXRX ZIGBEE 128KB 48QFN datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GATE DRIVER 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY/VOLT OUT datasheet.pdf
NETWORK SWITCH datasheet.pdf
Connector Socket 70 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FERRITE BEAD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.15A X2-DFN-4 datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5.2V 10W datasheet.pdf
FUSE 200A 1000V 1XL PV datasheet.pdf