ASSMANN WSW Components A-TB500-TL13SB
A-TB500-TL13SB picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TL13SB
Datasheet Download
A-TB500-TL13SB.pdf
Availability of A-TB500-TL13SB
QUANTITY
A-TB500-TL13SB Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TL13SB
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TL13SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level13
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingPhosphor Bronze
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TL13SB
Related LinksA-TB500, A-TB500-TL13SB Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TL13SB Details Description
Related parts for A-TB500-TL13SB
RECTIFIER BRIDGE 4A 600V KBL datasheet.pdf
IC REG BCK 0.8V 0.5A SYNC TSOT23 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 630MA 1.06 OHM datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.3A SOT23-3 datasheet.pdf
SLEEVING FIBERGLASS NATURAL 100' datasheet.pdf
BOARD EXTRACTION HANDLE C 10PCS datasheet.pdf
RES 301 OHM 0.3W 1% RADIAL datasheet.pdf