ASSMANN WSW Components A-TB500-TQ13SB
A-TB500-TQ13SB picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TQ13SB
Datasheet Download
A-TB500-TQ13SB.pdf
Availability of A-TB500-TQ13SB
QUANTITY
A-TB500-TQ13SB Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TQ13SB
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TQ13SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level13
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating Orientation45° (135°) Angle with Board
Current15A
Voltage300V
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TQ13SB
Related LinksA-TB500, A-TB500-TQ13SB Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TQ13SB Details Description
Related parts for A-TB500-TQ13SB
POLYSWITCH 240VAC .12A HOLD datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
CONN PLUG .8MM 200POS VERT SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 17POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
16P MTA156 ASSY 18AWG ORA LF datasheet.pdf
RACK HARDWARE - SIDE PANEL LOCK datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 1GBIT 2.5NS 60FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf