ASSMANN WSW Components A-TB500-TQ14SB
A-TB500-TQ14SB picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TQ14SB
Datasheet Download
A-TB500-TQ14SB.pdf
Availability of A-TB500-TQ14SB
QUANTITY
A-TB500-TQ14SB Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TQ14SB
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TQ14SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level14
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating Orientation45° (135°) Angle with Board
Current15A
Voltage300V
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TQ14SB
Related LinksA-TB500, A-TB500-TQ14SB Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TQ14SB Details Description
Related parts for A-TB500-TQ14SB
CONN RECEPT IDT 16POS 2MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 500MW DO35 datasheet.pdf
RES SMD 6.34K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 150UF 25V Y5U RADIAL datasheet.pdf
SPACER TUBULAR GEN PURP 0.150" datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.8 OHM 1% 10W datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 2CHAN 1MSPS 8VSSOP datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4PIN CRIMP datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 1.82A 78 MOHM datasheet.pdf