ASSMANN WSW Components A-TB500-TQ18SB
A-TB500-TQ18SB picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TQ18SB
Datasheet Download
A-TB500-TQ18SB.pdf
Availability of A-TB500-TQ18SB
QUANTITY
A-TB500-TQ18SB Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TQ18SB
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TQ18SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level18
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating Orientation45° (135°) Angle with Board
Current15A
Voltage300V
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TQ18SB
Related LinksA-TB500, A-TB500-TQ18SB Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TQ18SB Details Description
Related parts for A-TB500-TQ18SB
CONN RCPT 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER .787" 26POS DUAL datasheet.pdf
RES 51.7 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 6.19 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO 24MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf