ASSMANN WSW Components A-TB500-TR10V
A-TB500-TR10V picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TR10V
Datasheet Download
A-TB500-TR10V.pdf
Availability of A-TB500-TR10V
QUANTITY
A-TB500-TR10V Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TR10V
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TR10V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
Number of Levels1
Positions Per Level10
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current20A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass
Clamp Material - Plating-
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.27 Nm (2.4 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TR10V
Related LinksA-TB50, A-TB500-TR10V Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TR10V Details Description
Related parts for A-TB500-TR10V
RELAY SSR NON-ZC 0.6A 600V 8DIP datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN RING TONG 16-14AWG #8 datasheet.pdf
SOCKET 12 POINT 5/16" datasheet.pdf
CABLE SERVOMOTOR FOR CNA 2M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 5.08MM datasheet.pdf