ASSMANN WSW Components A-TB500-TR13V
A-TB500-TR13V picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TR13V
Datasheet Download
A-TB500-TR13V.pdf
Availability of A-TB500-TR13V
QUANTITY
A-TB500-TR13V Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TR13V
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TR13V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level13
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current20A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass
Clamp Material - Plating-
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.27 Nm (2.4 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TR13V
Related LinksA-TB50, A-TB500-TR13V Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TR13V Details Description
Related parts for A-TB500-TR13V
IC REG LDO 1.2V 3A SPAK-5 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR SWITCH OVER 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
IC PMU POWER/AUDIO 124-CTBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU LP SC70-5 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 395MA 950 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf