ASSMANN WSW Components A-TB500-TR21V
A-TB500-TR21V picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TR21V
Datasheet Download
A-TB500-TR21V.pdf
Availability of A-TB500-TR21V
QUANTITY
A-TB500-TR21V Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TR21V
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TR21V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level21
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current20A
Voltage300V
Wire Gauge12-22 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrew - Pressure Clip
FeaturesInterlocking (Side)
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass
Clamp Material - Plating-
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.27 Nm (2.4 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TR21V
Related LinksA-TB50, A-TB500-TR21V Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TR21V Details Description
Related parts for A-TB500-TR21V
REG SW 10V 1.2A STEP-UP HORZ datasheet.pdf
TAG MARKER 54MM POLYMID WHT 8PC datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1.5KV NP0 2225 datasheet.pdf
IC RS232 MULTCH DRVR/RX 28TSSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
IC BUS SWITCH 10BIT 24-QSOP datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT 8XQFN datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 4SMD datasheet.pdf
IC FPGA 400 I/O 784FCBGA datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONN MOD JACK datasheet.pdf
680UF 50V 26X43 105C AXI datasheet.pdf