ASSMANN WSW Components A-TB500-VG15SB
A-TB500-VG15SB picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-VG15SB
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Datasheet Download
A-TB500-VG15SB.pdf
Availability of A-TB500-VG15SB
QUANTITY
A-TB500-VG15SB Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-VG15SB
Internal Part NumberEIS-A-TB500-VG15SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
PackagingBulk
TypePlug for Unshrouded Header
Number of Positions15
Positions Per Level15
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry90°
Termination StyleScrew - Leaf Spring, Wire Guard
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG14-22 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
Color-
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating Finish-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-VG15SB
Related LinksA-TB500, A-TB500-VG15SB Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-VG15SB Details Description
Related parts for A-TB500-VG15SB
IC PROGRAM 2.630V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
IC POT DIGITAL CONTROL 10-MSOP datasheet.pdf
IC CCDSP DUAL 14BIT 84CSPBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 24PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf