ASSMANN WSW Components A-TB500-VI07V
A-TB500-VI07V picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-VI07V
Datasheet Download
A-TB500-VI07V.pdf
Availability of A-TB500-VI07V
QUANTITY
A-TB500-VI07V Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-VI07V
Internal Part NumberEIS-A-TB500-VI07V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Number of Levels1
Positions Per Level7
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current16A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingBrass - Nickel Plated
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-VI07V
Related LinksA-TB50, A-TB500-VI07V Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-VI07V Details Description
Related parts for A-TB500-VI07V
CAP CER 0.022UF 10V X7R 0508 datasheet.pdf
INDUCTOR COMMON MODE 90 OHM 25% datasheet.pdf
RES SMD 30.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK 5.00MM 8POS datasheet.pdf
CABLE AMC-SMA RP JACK IP67 200M datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
KJA 19C 19#12 PIN PLUG datasheet.pdf
508 TB SOC WF VERTICAL datasheet.pdf
SOT-523F TO DIP-4 SMT ADAPTER datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 7.5A datasheet.pdf
TRANS NPN 20V 5A SOT89-3 datasheet.pdf