ASSMANN WSW Components A-TB500-VI13H
A-TB500-VI13H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-VI13H
Datasheet Download
A-TB500-VI13H.pdf
Availability of A-TB500-VI13H
QUANTITY
A-TB500-VI13H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-VI13H
Internal Part NumberEIS-A-TB500-VI13H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level13
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current16A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass
Clamp Material - Plating-
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-VI13H
Related LinksA-TB50, A-TB500-VI13H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-VI13H Details Description
Related parts for A-TB500-VI13H
RELAY GEN PURPOSE 6PDT 2A 12V datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 14TSSOP datasheet.pdf
CABLE GLAND IP67 PLASTIC M 25 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
LED WHITE 2SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 221K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf