ASSMANN WSW Components A-TB500-VI15H
A-TB500-VI15H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-VI15H
Datasheet Download
A-TB500-VI15H.pdf
Availability of A-TB500-VI15H
QUANTITY
A-TB500-VI15H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-VI15H
Internal Part NumberEIS-A-TB500-VI15H
Number of Levels1
Positions Per Level15
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current16A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass
Clamp Material - Plating-
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-VI15H
Related LinksA-TB50, A-TB500-VI15H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-VI15H Details Description
Related parts for A-TB500-VI15H
IC XDCP DUAL 256TAP 50K 24-SOIC datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC MEMORY ADDRESS LATCH 48-TSSOP datasheet.pdf
RELAY AC CUR SENS 120VAC CHAS MT datasheet.pdf
FUSE LINK 500V GL NH 400A SIZE3 datasheet.pdf
THYRISTOR 275V 100A SMB datasheet.pdf
CAP TANT 560UF 10% 25V AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 32 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf