ASSMANN WSW Components A-TB500-VI15V
A-TB500-VI15V picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-VI15V
Datasheet Download
A-TB500-VI15V.pdf
Availability of A-TB500-VI15V
QUANTITY
A-TB500-VI15V Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-VI15V
Internal Part NumberEIS-A-TB500-VI15V
Number of Levels1
Positions Per Level15
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current16A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingBrass - Nickel Plated
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-VI15V
Related LinksA-TB50, A-TB500-VI15V Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-VI15V Details Description
Related parts for A-TB500-VI15V
RES 11.8 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 24BIT HI SPEED 38QFN datasheet.pdf
IC LED DISPLAY DRVR 8DGT 28-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V P2H 0603 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 9" 1MM 12POS datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1/2 YLW 5X4' datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 41K OHM 10SIP datasheet.pdf