ASSMANN WSW Components A-TB500-VI18H
A-TB500-VI18H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-VI18H
Datasheet Download
A-TB500-VI18H.pdf
Availability of A-TB500-VI18H
QUANTITY
A-TB500-VI18H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-VI18H
Internal Part NumberEIS-A-TB500-VI18H
Number of Levels1
Positions Per Level18
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current16A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass
Clamp Material - Plating-
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-VI18H
Related LinksA-TB50, A-TB500-VI18H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-VI18H Details Description
Related parts for A-TB500-VI18H
THERMISTOR NTC 1K OHM @ 25C datasheet.pdf
RES SMD 2.7KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 205 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
KIT MICA 1.0PF - 390PF datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 12V datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS R/A 1.25MM T/H datasheet.pdf
RES SMD 7.68K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
RES 23.7 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
SL5 P MNG 2STSMF (20KM) datasheet.pdf
CAP CER 43PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf