ASSMANN WSW Components A-TB500-VI21V
A-TB500-VI21V picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-VI21V
Datasheet Download
A-TB500-VI21V.pdf
Availability of A-TB500-VI21V
QUANTITY
A-TB500-VI21V Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-VI21V
Internal Part NumberEIS-A-TB500-VI21V
Number of Levels1
Positions Per Level21
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current16A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingBrass - Nickel Plated
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-VI21V
Related LinksA-TB50, A-TB500-VI21V Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-VI21V Details Description
Related parts for A-TB500-VI21V
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12VIN +/-5V OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 16QFN datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
ETHERNET CONN KIT W/TOOL datasheet.pdf
RELAY SAFETY 3PST-NO 24VAC/DC datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
RES 51 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf