ASSMANN WSW Components A-TB500-VI24H
A-TB500-VI24H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-VI24H
Datasheet Download
A-TB500-VI24H.pdf
Availability of A-TB500-VI24H
QUANTITY
A-TB500-VI24H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-VI24H
Internal Part NumberEIS-A-TB500-VI24H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level24
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current16A
Voltage300V
Wire Gauge12-28 AWG
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass
Clamp Material - Plating-
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-VI24H
Related LinksA-TB50, A-TB500-VI24H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-VI24H Details Description
Related parts for A-TB500-VI24H
TXRX MULT-MODE 850NM 1.3GBIT datasheet.pdf
IC PROGRAM 2.930V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 2ROW R/A 20POS datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.3A 6XDFN datasheet.pdf
FIXED IND 750UH 1A 360 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CLOCK GEN PROG 16TSSOP datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC 45 GRN 10A 20 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711 datasheet.pdf