ASSMANN WSW Components A-TB500-VJ06H
A-TB500-VJ06H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-VJ06H
Datasheet Download
A-TB500-VJ06H.pdf
Availability of A-TB500-VJ06H
QUANTITY
A-TB500-VJ06H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-VJ06H
Internal Part NumberEIS-A-TB500-VJ06H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Number of Levels1
Positions Per Level6
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current20A
Voltage300V
Wire Gauge12-30 AWG
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass
Clamp Material - Plating-
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-VJ06H
Related LinksA-TB50, A-TB500-VJ06H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-VJ06H Details Description
Related parts for A-TB500-VJ06H
RES 100 OHM 0.175W 0.01% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 422 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 1% 25W DPAK datasheet.pdf
CONN PLUG 5 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FRAME ASSEMBLY MALE FOR 3MOD datasheet.pdf
RES 23.2 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG BROWN 100' datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher Triac Dimming Lighting 6-SOT datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 0.100" SMT datasheet.pdf