ASSMANN WSW Components A-TB500-VJ11V
A-TB500-VJ11V picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-VJ11V
Datasheet Download
A-TB500-VJ11V.pdf
Availability of A-TB500-VJ11V
QUANTITY
A-TB500-VJ11V Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-VJ11V
Internal Part NumberEIS-A-TB500-VJ11V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
Number of Levels1
Positions Per Level11
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current20A
Voltage300V
Wire Gauge12-30 AWG
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingBrass - Nickel Plated
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-VJ11V
Related LinksA-TB50, A-TB500-VJ11V Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-VJ11V Details Description
Related parts for A-TB500-VJ11V
MOSFET N-CH 700V 8.6A TO-220 datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8TDFN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
MICRO 31POS PIN 6" datasheet.pdf
CAP NIOB OXID 68UF 20% 6.3V 2917 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
MOD WI-IMX280 128M FLASH 25/PK datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
ST-6EP1N8A9K03S datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf