ASSMANN WSW Components A-TB500-VJ13V
A-TB500-VJ13V picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-VJ13V
Datasheet Download
A-TB500-VJ13V.pdf
Availability of A-TB500-VJ13V
QUANTITY
A-TB500-VJ13V Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-VJ13V
Internal Part NumberEIS-A-TB500-VJ13V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level13
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current20A
Voltage300V
Wire Gauge12-30 AWG
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingBrass - Nickel Plated
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-VJ13V
Related LinksA-TB50, A-TB500-VJ13V Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-VJ13V Details Description
Related parts for A-TB500-VJ13V
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
POT 5K OHM 1W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 681 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK FEED THRU 5.2MM datasheet.pdf
VARISTOR 423V 20KA ENCASED datasheet.pdf
LINE FILTER 47MH .8 IDC SS COIL datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS INLINE PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 300MW SOT23 datasheet.pdf