ASSMANN WSW Components A-TB500-VK15
A-TB500-VK15 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-VK15
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Datasheet Download
A-TB500-VK15.pdf
Availability of A-TB500-VK15
QUANTITY
A-TB500-VK15 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-VK15
Internal Part NumberEIS-A-TB500-VK15
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions15
Positions Per Level15
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Header Orientation45°
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL15A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-VK15
Related LinksA-TB50, A-TB500-VK15 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-VK15 Details Description
Related parts for A-TB500-VK15
CONN TERM BLOCK 5.0MM 8POS PCB datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6.34 OHM 1% 10W datasheet.pdf
FEED-THROUGH MODULAR TERM BLOCK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 2A 48V datasheet.pdf
ER6022-031N, 3N/C+1N/O, 1/2" NPT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
MALE CONNECTOR M12X1 AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HD 38999 9C 9#23 SKT RECP datasheet.pdf
470UF 40V 16X25 105C RAD datasheet.pdf