ASSMANN WSW Components A-TB500-VK19
A-TB500-VK19 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-VK19
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
TERMINAL BLOCK
Datasheet Download
A-TB500-VK19.pdf
Availability of A-TB500-VK19
QUANTITY
A-TB500-VK19 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-VK19
Internal Part NumberEIS-A-TB500-VK19
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions19
Positions Per Level19
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Header Orientation45°
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL15A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-VK19
Related LinksA-TB50, A-TB500-VK19 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-VK19 Details Description
Related parts for A-TB500-VK19
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 72POS datasheet.pdf
TRANSFORMER 20W 100HZ-15KHZ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 432 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller PWM Dimming Automotive, Backlight 32-TQFN-EP (5x5) datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS CABLE PIN datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 9V 4W datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 5% 310VAC AXIAL datasheet.pdf