ASSMANN WSW Components A-TB508-OQ06CV
A-TB508-OQ06CV picture photo
Mfg. Part Number
A-TB508-OQ06CV
Datasheet Download
A-TB508-OQ06CV.pdf
Availability of A-TB508-OQ06CV
QUANTITY
A-TB508-OQ06CV Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB508-OQ06CV
Internal Part NumberEIS-A-TB508-OQ06CV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions6
Positions Per Level6
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Header OrientationVertical
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB508-OQ06CV
Related LinksA-TB508, A-TB508-OQ06CV Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB508-OQ06CV Details Description
Related parts for A-TB508-OQ06CV
IC MCU 8BIT 20KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 150V 0606 datasheet.pdf
FIXED IND 230NH 36A 0.48 MOHM datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8VSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 0505VOUT datasheet.pdf
LED RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2SMD datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RIVET BOLT FOR DOUBLE LEVER datasheet.pdf
CONN HOUSING datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf