ASSMANN WSW Components A-TB508-OQ13CV
A-TB508-OQ13CV picture photo
Mfg. Part Number
A-TB508-OQ13CV
Datasheet Download
A-TB508-OQ13CV.pdf
Availability of A-TB508-OQ13CV
QUANTITY
A-TB508-OQ13CV Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB508-OQ13CV
Internal Part NumberEIS-A-TB508-OQ13CV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions13
Positions Per Level13
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Header OrientationVertical
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB508-OQ13CV
Related LinksA-TB508, A-TB508-OQ13CV Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB508-OQ13CV Details Description
Related parts for A-TB508-OQ13CV
FITTING BELL MOUTH 21X2.36MM MET datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.5A 16TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 1KV X7R 1812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 37.4 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAT5E PATCH CABLE SFTP datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
381 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
SWITCH ROCKER datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 3.3K OHM 2512 datasheet.pdf