ASSMANN WSW Components A-TB508-OQ18CV
A-TB508-OQ18CV picture photo
Mfg. Part Number
A-TB508-OQ18CV
Datasheet Download
A-TB508-OQ18CV.pdf
Availability of A-TB508-OQ18CV
QUANTITY
A-TB508-OQ18CV Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB508-OQ18CV
Internal Part NumberEIS-A-TB508-OQ18CV
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions18
Positions Per Level18
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Header OrientationVertical
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB508-OQ18CV
Related LinksA-TB508, A-TB508-OQ18CV Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB508-OQ18CV Details Description
Related parts for A-TB508-OQ18CV
IC ATTEN JTR T1/CEPT IND 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .100 DL R/A AU datasheet.pdf
OSCILLATOR PROG 3.3V +-25PPM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC OR CTRLR SRC SELECT TSOT23-6 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC MUX DUAL 4CH LATCHUP 16LFCSP datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 3W DO204AL datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.24 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf