ASSMANN WSW Components A-TB508-T222SB
A-TB508-T222SB picture photo
Mfg. Part Number
A-TB508-T222SB
Datasheet Download
A-TB508-T222SB.pdf
Availability of A-TB508-T222SB
QUANTITY
A-TB508-T222SB Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB508-T222SB
Internal Part NumberEIS-A-TB508-T222SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level22
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating Orientation45° (135°) Angle with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Screw ThreadM2.5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB508-T222SB
Related LinksA-TB508, A-TB508-T222SB Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB508-T222SB Details Description
Related parts for A-TB508-T222SB
FUSE CERAMIC 250MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC SWITCH SPST 5TSOP datasheet.pdf
IC GATE NAND 3CH 3-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS PIN datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 100TFBGA datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
CONN SKT 2MM 2POS datasheet.pdf