ASSMANN WSW Components A-TB508-T223SB
A-TB508-T223SB picture photo
Mfg. Part Number
A-TB508-T223SB
Datasheet Download
A-TB508-T223SB.pdf
Availability of A-TB508-T223SB
QUANTITY
A-TB508-T223SB Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB508-T223SB
Internal Part NumberEIS-A-TB508-T223SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level23
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating Orientation45° (135°) Angle with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Screw ThreadM2.5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB508-T223SB
Related LinksA-TB508, A-TB508-T223SB Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB508-T223SB Details Description
Related parts for A-TB508-T223SB
IC OPAMP GP 220KHZ RRO 8SO datasheet.pdf
IC REG LDO 4.75V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
DIODE MODULE 400V 1200A DO200AB datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 1.15KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES 100 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
RES 8.45 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 408MA 1.2 OHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf