ASSMANN WSW Components A-TB508-TJ21
A-TB508-TJ21 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB508-TJ21
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Datasheet Download
A-TB508-TJ21.pdf
Availability of A-TB508-TJ21
QUANTITY
A-TB508-TJ21 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB508-TJ21
Internal Part NumberEIS-A-TB508-TJ21
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions21
Positions Per Level21
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry180°
Termination StyleScrew
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL6A
Voltage - UL150V
Wire Gauge or Range - AWG16-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
Color-
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB508-TJ21
Related LinksA-TB50, A-TB508-TJ21 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB508-TJ21 Details Description
Related parts for A-TB508-TJ21
SWITCH MINI SPDT PIN PLUNG.187QC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
I/O MOD 16 DIGITAL 16 SOLID ST datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
BRIDGE RECT GPP 8A 100V GBU datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
DIODE VARACTOR datasheet.pdf
TV07RW-23-35SA W/ PC CONT datasheet.pdf
GT 48C 4#16 SKT PLUG datasheet.pdf
10-Bit 20 MSPS 160 mW CMOS A/D Converter IC datasheet.pdf