ASSMANN WSW Components A-TB508-TU10
A-TB508-TU10 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB508-TU10
Datasheet Download
A-TB508-TU10.pdf
Availability of A-TB508-TU10
QUANTITY
A-TB508-TU10 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB508-TU10
Internal Part NumberEIS-A-TB508-TU10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
Number of Levels1
Positions Per Level10
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current20A
Voltage300V
Wire Gauge12-22 AWG
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB508-TU10
Related LinksA-TB50, A-TB508-TU10 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB508-TU10 Details Description
Related parts for A-TB508-TU10
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 2W datasheet.pdf