ASSMANN WSW Components A-TB508-TU14
A-TB508-TU14 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB508-TU14
Datasheet Download
A-TB508-TU14.pdf
Availability of A-TB508-TU14
QUANTITY
A-TB508-TU14 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB508-TU14
Internal Part NumberEIS-A-TB508-TU14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level14
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current20A
Voltage300V
Wire Gauge12-22 AWG
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB508-TU14
Related LinksA-TB50, A-TB508-TU14 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB508-TU14 Details Description
Related parts for A-TB508-TU14
MOSFET N-CH 200V 60MA SOT23-3 datasheet.pdf
SPACER MOUNT LED TRI-LEAD .200" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 7POS CBL MNT SCKT datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 0.5A MINIP3 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST-NC 13A 125V datasheet.pdf
RES 511K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 20.08K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf