ASSMANN WSW Components A-TB508-VI13H
A-TB508-VI13H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB508-VI13H
Datasheet Download
A-TB508-VI13H.pdf
Availability of A-TB508-VI13H
QUANTITY
A-TB508-VI13H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB508-VI13H
Internal Part NumberEIS-A-TB508-VI13H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level13
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current16A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB508-VI13H
Related LinksA-TB50, A-TB508-VI13H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB508-VI13H Details Description
Related parts for A-TB508-VI13H
RELAY OPTO AC/DC 250V 200MA 6DIP datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 12A 5V datasheet.pdf
DSUB 15 F CRIMP F0 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CAP CER 47PF 1KV RADIAL datasheet.pdf