ASSMANN WSW Components A-TB508-VI15V
A-TB508-VI15V picture photo
Mfg. Part Number
A-TB508-VI15V
Datasheet Download
A-TB508-VI15V.pdf
Availability of A-TB508-VI15V
QUANTITY
A-TB508-VI15V Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB508-VI15V
Internal Part NumberEIS-A-TB508-VI15V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level15
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current16A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB508-VI15V
Related LinksA-TB50, A-TB508-VI15V Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB508-VI15V Details Description
Related parts for A-TB508-VI15V
CONN CABLE CLAMP SZ 22 1 3/16-18 datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 6.88"L X 4.88"W datasheet.pdf
RES SMD 16.9KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 16.9KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC VGA QUAD W/PREAMP 64-LFCSP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
BOX HDR 40POS N20 BLUE datasheet.pdf
CAP POLY 150UF 20% 35V SMD datasheet.pdf