ASSMANN WSW Components A-TB508-VI24V
A-TB508-VI24V picture photo
Mfg. Part Number
A-TB508-VI24V
Datasheet Download
A-TB508-VI24V.pdf
Availability of A-TB508-VI24V
QUANTITY
A-TB508-VI24V Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB508-VI24V
Internal Part NumberEIS-A-TB508-VI24V
Number of Levels1
Positions Per Level24
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current16A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB508-VI24V
Related LinksA-TB50, A-TB508-VI24V Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB508-VI24V Details Description
Related parts for A-TB508-VI24V
RES SMD 383 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HDR STR SR .100 DP datasheet.pdf
CAP CER 0.30PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
381 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
ANTENNA 2G/3G 4.5" WHIP MAGNETIC datasheet.pdf