ASSMANN WSW Components A-TB508-VJ09H
A-TB508-VJ09H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB508-VJ09H
Datasheet Download
A-TB508-VJ09H.pdf
Availability of A-TB508-VJ09H
QUANTITY
A-TB508-VJ09H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB508-VJ09H
Internal Part NumberEIS-A-TB508-VJ09H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Number of Levels1
Positions Per Level9
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current20A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass
Clamp Material - Plating-
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB508-VJ09H
Related LinksA-TB50, A-TB508-VJ09H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB508-VJ09H Details Description
Related parts for A-TB508-VJ09H
RES SMD 2.8KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN SCKT 240PS VLP DIMM DDR2 AU datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM SOD523 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS CABLE SKT datasheet.pdf
COMBO D-CONTACTS datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 24W datasheet.pdf