ASSMANN WSW Components A-TB508-VJ13H
A-TB508-VJ13H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB508-VJ13H
Datasheet Download
A-TB508-VJ13H.pdf
Availability of A-TB508-VJ13H
QUANTITY
A-TB508-VJ13H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB508-VJ13H
Internal Part NumberEIS-A-TB508-VJ13H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level13
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current20A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass
Clamp Material - Plating-
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB508-VJ13H
Related LinksA-TB50, A-TB508-VJ13H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB508-VJ13H Details Description
Related parts for A-TB508-VJ13H
CONN SOCKET IDC 34POS DL SR 30AU datasheet.pdf
CONN 104POS RCPT PNL MNT datasheet.pdf
IC AUDIO/VIDEO SWITCH TV 24SDIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 600W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 30V datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 8COL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 500MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGE .100 50POS DR LOW P datasheet.pdf