ASSMANN WSW Components A-TB508-VJ15H
A-TB508-VJ15H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB508-VJ15H
Datasheet Download
A-TB508-VJ15H.pdf
Availability of A-TB508-VJ15H
QUANTITY
A-TB508-VJ15H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB508-VJ15H
Internal Part NumberEIS-A-TB508-VJ15H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level15
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current20A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass
Clamp Material - Plating-
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB508-VJ15H
Related LinksA-TB50, A-TB508-VJ15H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB508-VJ15H Details Description
Related parts for A-TB508-VJ15H
IC NEG FLOATING HOT SWAP 8-DIP datasheet.pdf
IC XDCP QUAD 256TAP 50K 24-SOIC datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 250MW SC75 datasheet.pdf
IC PWR DIST SWITCH DUAL 8-MSOP datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 19F OLIVE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 21POS R/A 3.81MM datasheet.pdf