ASSMANN WSW Components A-TB508-VK12
A-TB508-VK12 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB508-VK12
Datasheet Download
A-TB508-VK12.pdf
Availability of A-TB508-VK12
QUANTITY
A-TB508-VK12 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB508-VK12
Internal Part NumberEIS-A-TB508-VK12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions12
Positions Per Level12
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB508-VK12
Related LinksA-TB50, A-TB508-VK12 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB508-VK12 Details Description
Related parts for A-TB508-VK12
RES SMD 47.5KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EXTEND datasheet.pdf
BULB LED 110VAC 1W RED datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP-4 POS NON SHORT datasheet.pdf
FUSE AUTO 80A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 619 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 3W DO214AC datasheet.pdf