ASSMANN WSW Components A-TB750-OQ02CV
A-TB750-OQ02CV picture photo
Mfg. Part Number
A-TB750-OQ02CV
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Datasheet Download
A-TB750-OQ02CV.pdf
Availability of A-TB750-OQ02CV
QUANTITY
A-TB750-OQ02CV Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB750-OQ02CV
Internal Part NumberEIS-A-TB750-OQ02CV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions2
Positions Per Level2
Number of Levels1
Pitch0.295" (7.50mm)
Header OrientationVertical
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL20A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB750-OQ02CV
Related LinksA-TB750, A-TB750-OQ02CV Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB750-OQ02CV Details Description
Related parts for A-TB750-OQ02CV
IC MOSFET DVR 1A HS N-INV 8MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS STR GOLD T/H datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX DUAL 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONN FEMALE HSNG .156 12POS datasheet.pdf
BOX S STEEL NAT 11.81"LX11.81"W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 40VOUT 100W datasheet.pdf
HD EJECT RA TH datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 1206 datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X28MM 24VDC datasheet.pdf