ASSMANN WSW Components A-TB750-OQ05CH
A-TB750-OQ05CH picture photo
Mfg. Part Number
A-TB750-OQ05CH
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Datasheet Download
A-TB750-OQ05CH.pdf
Availability of A-TB750-OQ05CH
QUANTITY
A-TB750-OQ05CH Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB750-OQ05CH
Internal Part NumberEIS-A-TB750-OQ05CH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions5
Positions Per Level5
Number of Levels1
Pitch0.295" (7.50mm)
Header Orientation90°, Right Angle
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL20A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB750-OQ05CH
Related LinksA-TB750, A-TB750-OQ05CH Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB750-OQ05CH Details Description
Related parts for A-TB750-OQ05CH
RES SMD 82.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 60MHZ RRO 16SSOP datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20-2B 1-5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CIR 6C 6#16 FR PIN PLUG datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf