ASSMANN WSW Components A-TB750-OQ10CV
A-TB750-OQ10CV picture photo
Mfg. Part Number
A-TB750-OQ10CV
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
TERMINAL BLOCK
Datasheet Download
A-TB750-OQ10CV.pdf
Availability of A-TB750-OQ10CV
QUANTITY
A-TB750-OQ10CV Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB750-OQ10CV
Internal Part NumberEIS-A-TB750-OQ10CV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions10
Positions Per Level10
Number of Levels1
Pitch0.295" (7.50mm)
Header OrientationVertical
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL20A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C