ASSMANN WSW Components A-TB750-OQ10CV
A-TB750-OQ10CV picture photo
Mfg. Part Number
A-TB750-OQ10CV
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
TERMINAL BLOCK
Datasheet Download
A-TB750-OQ10CV.pdf
Availability of A-TB750-OQ10CV
QUANTITY
A-TB750-OQ10CV Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB750-OQ10CV
Internal Part NumberEIS-A-TB750-OQ10CV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions10
Positions Per Level10
Number of Levels1
Pitch0.295" (7.50mm)
Header OrientationVertical
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL20A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB750-OQ10CV
Related LinksA-TB750, A-TB750-OQ10CV Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB750-OQ10CV Details Description
Related parts for A-TB750-OQ10CV
FERRITE 1.5A 40 OHM 0805 SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 115V datasheet.pdf
CONN SPAD FLG 10-12 AWG #6 PIDG datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MODULE EVAL FOR ADS5525 datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 10MA 24V datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 78POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK PCB 15MM 1POS datasheet.pdf
IC CPLD 2160MC 7.24NS 144FTBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf