ASSMANN WSW Components A-TB750-TJ14
A-TB750-TJ14 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB750-TJ14
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Datasheet Download
A-TB750-TJ14.pdf
Availability of A-TB750-TJ14
QUANTITY
A-TB750-TJ14 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB750-TJ14
Internal Part NumberEIS-A-TB750-TJ14
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions14
Positions Per Level14
Number of Levels1
Pitch0.295" (7.50mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry180°
Termination StyleScrew
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL6A
Voltage - UL150V
Wire Gauge or Range - AWG16-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
Color-
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB750-TJ14
Related LinksA-TB75, A-TB750-TJ14 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB750-TJ14 Details Description
Related parts for A-TB750-TJ14
IC UNIV BUS TXRX 18BIT 56SSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 120K OHM 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
BUZZER 6-28VDC/AC 2.9KHZ PANEL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 410MW SOD123 datasheet.pdf
THERMALLY CONDUCTIVE GREASE 10 datasheet.pdf
BEARING BLOCK KP08 datasheet.pdf
3 V/5 V, 2 MSPS, 8-Bit, 1-, 4-, 8-Channel Sampling ADCs IC datasheet.pdf