ASSMANN WSW Components A-TB750-TR05H
A-TB750-TR05H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB750-TR05H
Datasheet Download
A-TB750-TR05H.pdf
Availability of A-TB750-TR05H
QUANTITY
A-TB750-TR05H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB750-TR05H
Internal Part NumberEIS-A-TB750-TR05H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Number of Levels1
Positions Per Level5
Pitch0.295" (7.50mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current20A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass - Tin Plated
Clamp Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.27 Nm (2.4 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB750-TR05H
Related LinksA-TB75, A-TB750-TR05H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB750-TR05H Details Description
Related parts for A-TB750-TR05H
OSC XO 12.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V/2.6V 16SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 32KBIT 25NS 128TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
RES 154 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF X5F RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB datasheet.pdf
CYLNDRCL LSR SNSR HD THRU-BM LS- datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1A SOT223 datasheet.pdf