ASSMANN WSW Components A-TB750-VI07H
A-TB750-VI07H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB750-VI07H
Datasheet Download
A-TB750-VI07H.pdf
Availability of A-TB750-VI07H
QUANTITY
A-TB750-VI07H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB750-VI07H
Internal Part NumberEIS-A-TB750-VI07H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Number of Levels1
Positions Per Level7
Pitch0.295" (7.50mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current16A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass
Clamp Material - Plating-
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB750-VI07H
Related LinksA-TB75, A-TB750-VI07H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB750-VI07H Details Description
Related parts for A-TB750-VI07H
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
BERGSTIK 0.100" R/A TH 30GOLD datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 8-DFN datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 10W datasheet.pdf
ARRAY EMI FLTR ESD PRT 6CH 15CSP datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38MM 12VDC datasheet.pdf