ASSMANN WSW Components A-TB750-VI08H
A-TB750-VI08H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB750-VI08H
Datasheet Download
A-TB750-VI08H.pdf
Availability of A-TB750-VI08H
QUANTITY
A-TB750-VI08H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB750-VI08H
Internal Part NumberEIS-A-TB750-VI08H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Number of Levels1
Positions Per Level8
Pitch0.295" (7.50mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current16A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass
Clamp Material - Plating-
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB750-VI08H
Related LinksA-TB75, A-TB750-VI08H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB750-VI08H Details Description
Related parts for A-TB750-VI08H
RES 14.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 1KV X7R 1812 datasheet.pdf
EVALUATION MODULE FOR DAC5574 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 8K EE 8-DIP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC GATE NOR 1CH 2-INP 6-XSON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf