ASSMANN WSW Components A-TB750-VI15V
A-TB750-VI15V picture photo
Mfg. Part Number
A-TB750-VI15V
Datasheet Download
A-TB750-VI15V.pdf
Availability of A-TB750-VI15V
QUANTITY
A-TB750-VI15V Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB750-VI15V
Internal Part NumberEIS-A-TB750-VI15V
Number of Levels1
Positions Per Level15
Pitch0.295" (7.50mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current16A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingBrass - Nickel Plated
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB750-VI15V
Related LinksA-TB75, A-TB750-VI15V Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB750-VI15V Details Description
Related parts for A-TB750-VI15V
CONN HEADER 21POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 6.3V X7R 1210 datasheet.pdf
RES SMD 6.49K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 806 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
XBEE PRO SET 50MW RPSMA ANTENNA datasheet.pdf
BEND RELIEF 4.5MM BLUE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf