ASSMANN WSW Components A-TB750-VI16H
A-TB750-VI16H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB750-VI16H
Datasheet Download
A-TB750-VI16H.pdf
Availability of A-TB750-VI16H
QUANTITY
A-TB750-VI16H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB750-VI16H
Internal Part NumberEIS-A-TB750-VI16H
Number of Levels1
Positions Per Level16
Pitch0.295" (7.50mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current16A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass
Clamp Material - Plating-
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB750-VI16H
Related LinksA-TB75, A-TB750-VI16H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB750-VI16H Details Description
Related parts for A-TB750-VI16H
CHOKE COMMON MODE 110 OHMS SMD datasheet.pdf
MODULE FLASH 4 MEGA BYTE datasheet.pdf
Z WAVE REGIONAL EU KIT datasheet.pdf
IC FPGA 44 I/O 44PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 300 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 152 TYPE A 27POS datasheet.pdf
A4 MQ 200W 2500P/R INCREMENTAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
ANTENNA CHIP DIELECTRIC 2710MHZ datasheet.pdf