ASSMANN WSW Components A-TB750-VI20V
A-TB750-VI20V picture photo
Mfg. Part Number
A-TB750-VI20V
Datasheet Download
A-TB750-VI20V.pdf
Availability of A-TB750-VI20V
QUANTITY
A-TB750-VI20V Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB750-VI20V
Internal Part NumberEIS-A-TB750-VI20V
Number of Levels1
Positions Per Level20
Pitch0.295" (7.50mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current16A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingBrass - Nickel Plated
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB750-VI20V
Related LinksA-TB75, A-TB750-VI20V Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB750-VI20V Details Description
Related parts for A-TB750-VI20V
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
TRANSFORMR ISOL 115 TO 115V 60VA datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP CER 150PF 25V NP0 1206 datasheet.pdf
IC HOT-SWAP CONTROLLER SOT23-6 datasheet.pdf
KEYPAD 16 BTN 4X4 SEALED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 55POS .050 THRUHL datasheet.pdf
WIC. TAG 16-14AWG BLACK/YELLOW datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf